Zapraszamy na kolejne spotkanie z mistrzami! Już 31 maja pod ostrzałem pytań znajdą się śląscy rzecznicy prasowi!
Sztuka opanowania stresu przed kamerą, budowanie ważnych relacji z mediami, nieustannie dzwoniące telefony czy wychodzenie z kryzysów wizerunkowych – jak dziś wygląda praca rzeczników prasowych od kuchni? Postanowiliśmy to sprawdzić! Do kolejnego cyklu spotkań z Mistrzami Nowych Mediów, zaprosiliśmy śląskich rzeczników prasowych z ważnych instytucji publicznych w naszym regionie.
Koło Naukowe Dziennikarstwa Ekonomicznego i Medioznawstwa zaprasza wszystkich studentów oraz uczniów pobliskich szkół do udziału w bezpłatnym wydarzeniu, pt. „Wyzwania i dylematy rzeczników prasowych”, które odbędzie się 31.05.2023 r. o godz. 13:00 w Auli budynku A Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach (ul. Bogucicka 3).
Zapytamy śląskich rzeczników miast i służb między innymi o:
- Jakie umiejętności powinna mieć dziś osoba na ich stanowisku?
- Czy ich praca jest dużym wyzwaniem?
- Jak często stają przed dylematami: między tym, co myślą, a tym co mówią?
- Czy łatwo jest wyjść z wizerunkowego kryzysu?
- Czy Facebook, Instagram i Twitter to ich przyjaciele, a może raczej wrogowie – w jakim stopniu dziś instytucje publiczne wykorzystują media społecznościowe do komunikacji?
- Co zrobić, by opanować stres przed kamerą, nawet gdy pytania dziennikarzy są niezwykle trudne?
- Jak budować relacje z dziennikarzami?
Nasze zaproszenie przyjęli:
Sandra Hajduk
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Katowicach. Od 2022 r. kieruje tam zespołem medialnym. Jest absolwentką Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Politologia, o specjalizacji Komunikacja Społeczna i Dziennikarstwo. Przez blisko 10 lat pracowała jako dziennikarz. Relacjonowała wydarzenia z aglomeracji śląskiej dla Wiadomości Rudzkich, telewizji Sfera TV, telewizji TVS, a także dla Polsat News.
ppor. Szymon Mościcki
Rzecznik prasowy Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej od 2020 roku. Ze Strażą Graniczną związany od 2009, wcześniej pełnił tam służbę w Kontroli Bezpieczeństwa w Porcie Lotniczym Fryderyka Chopina w Warszawie, a także w Wydziale ds. Cudzoziemców w Nadwiślańskim Oddziale Straży Granicznej w Warszawie. W 2013 roku trafił do Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, najpierw do Wydziału Kadr i Szkoleń, a później na stanowisko rzecznika. Kilkukrotnie brał udział w misjach zagranicznych, które wspierały przeciwdziałanie nielegalnej migracji policji granicznej krajów na zewnętrznej granicy Unii Europejskiej. Zanim wstąpił do służb był nauczycielem.
mł. insp. Aleksandra Nowara
Do niedawna rzecznik Komendanta Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Po blisko 30 latach – od lutego 2023 roku – policjant w stanie spoczynku. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego Wydziału Pedagogiki i Psychologii, na kierunku Pedagogika Specjalna. Ukończyła także studia podyplomowe Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Do służby policyjnej wstąpiła w 1993 roku, początkowo pracując w Zespole ds. nieletnich, następnie w Prewencji Kryminalnej. Od 1999 roku pełniła funkcję oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Rybniku, później została zastępcą Naczelnika Prewencji. Od 2015 roku kierowała już zespołem prasowym Śląskiej Policji. Dowodziła podoperacjami policyjnymi podczas Konferencji COP24, Forum Miast ONZ i w trakcie zabezpieczenia wielu imprez kulturalnych i sportowych, np. Mistrzostwa Świata w Siatkówce. Na zasłużonej emeryturze oddaje się pasjom podróżniczym.
Spotkanie poprowadzą studentki Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na drugim stopniu z KNDEiM: Paulina Borówka i Emilia Kutyła. Rzecznicy padną pod ostrzałem pytań dociekliwych prowadzących, ale i uczestników spotkania z sali.
Zapisz się i weź udział w spotkaniu! Wystarczy, że wypełnisz formularz zgłoszeniowy!
Spotkania z Mistrzami Nowych Mediów są rejestrowane w formie wideorelacji. Jeśli chcesz zobaczyć, jak wyglądała pierwsza edycja, na której gościliśmy podcastera Marcina Myszkę z Kryminatorium, zajrzyj do naszej relacji foto i wideo.