Studenci po raz kolejny przejmują Katowice – Juwenalia Śląskie wystartowały!

Juwenalia Śląskie to impreza, która co roku zrzesza tysiące studentów z Katowic i okolic. Na scenie muzycznej w Katowickim Parku Leśnym wystąpią znani polscy artyści, a przez miasto już przetoczył się Wielki Barwny Korowód Juwenaliowy. Całej imprezie towarzyszą także inne ciekawe wydarzenia.

Startujemy!

Tegoroczne Juwenalia Śląskie rozpoczęły się we wtorek 23 maja inauguracją, podczas której katowickimi ulicami przeszedł korowód barwnie przebranych studentów. Jego finał miał miejsce na scenie w Parku Powstańców Śląskich, gdzie odbyła się impreza taneczna i oczywiście tradycyjnie – z rąk prezydenta Marcina Krupy – zostały przekazane klucze do miasta. Od tego momentu przez kolejne cztery dni symboliczną władzę nad Katowicami sprawują studenci śląskich uczelni.

Źródło: materiały organizatora

Tradycji staje się zadość!

Juwenalia Śląskie to święto wszystkich studentów, które od lat cieszy się dużą popularnością. Historia tego wydarzenia ma swoje początki w pierwszej połowie lat 90-tych. To wyjątkowy czas w roku, kiedy studenci mogą się beztrosko bawić. Impreza zrzesza fanów studenckich zabaw i dobrej muzyki. Na ten moment udział w wydarzeniu na Facebooku zapowiedziało ponad 1100 studentów, 2,9 tys. jest zainteresowanych – te liczby z pewnością będą jeszcze rosły!

Kto zagra?

Jak co roku organizatorzy postarali się o dobry line-up. Na scenie od 25 do 27 maja wystąpią dobrze znani polscy artyści, wśród nich m.in. Margaret, IGO, Rubens czy Kukon. Jak zapowiadają organizatorzy, zaplanowane są także inne wydarzenia towarzyszące. Zgodnie z myślą „coś dla ciała i coś dla ducha”, uczestnicy będą mogli wybrać imprezy w katowickich klubach lub coś w bardziej artystycznym i luźniejszym klimacie. Wszystkie eventy ogłoszone zostaną na stronie wydarzenia.

Źródło: materiały organizatora

Ile zapłacimy?

Bilety na wydarzenie możemy zakupić w następujących cenach (ceny mogą się różnić w zależności od puli biletów):

  • Karnety jednodniowe:
    • 39 zł studenci
    • 49 zł reszta świata
  • Karnet 3-dniowy:
    • 49 zł studenci
    • 59 zł reszta świata

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznych Juwenaliach Śląskich i przypominamy, że na wniosek Przewodniczącego Parlamentu Studenckiego dni 25 i 26 maja zostały ustanowione dniami rektorskimi dla studentów I i II stopnia studiów stacjonarnych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Mamy nadzieję, że dzięki temu będziecie mogli w pełni skorzystać z atrakcji zaplanowanych na ten czas.