Pełne emocji Juwenalia Śląskie 2023 dobiegły końca – podsumowanie trzydniowej zabawy w Katowickim Parku Leśnym

Juwenalia Śląskie 2023 dobiegły końca, pozostawiając po sobie niezwykłe wspomnienia. Tegoroczna edycja była prawdziwą studencką ucztą, gromadzącą ludzi z całego regionu w imię wspólnej zabawy i podkreślenia siły oraz ducha studenckiej społeczności.

Głównym punktem programu Juwenaliów były koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej w Parku Leśnym na Muchowcu, to właśnie tam po raz kolejny, tętniło serce studenckiego święta. Występy artystów takich jak Margaret, Igo, Kukon, Błażej Król, czy Szpaku wprawiły tłumy w klimat rozpoczynającego się sezonu letnich festiwali.

Wielki Korowód Studentów

We wtorek 23 maja śląscy studenci oficjalnie rozpoczęli obchody tegorocznych Juwenaliów. Tradycyjny korowód barwnie przebranych studentów przemierzał ulice Katowic, aby ostatecznie zatrzymać się w Parku Powstańców Śląskich. Podczas finału, na scenie reprezentanci śląskich uczelni symbolicznie odebrali od władz klucze do miasta.

Krótką relację w formie rolki możecie znaleźć na naszym Instagramie.

Przebieg Juwenaliów

25 maja rozpoczął się pierwszy dzień Mega Garden Party, czyli trzydniowej imprezy plenerowej. Na rozgrzewkę na głównej scenie mogliśmy zobaczyć zespół LOR, Ofelię, Igo i Margaret. Dzień pierwszy skierowany był głównie do fanów polskich artystów pop oraz muzyki niezależnej.

Drugi dzień koncertowy, poświęcony polskiemu rapowi, cieszył się szczególnym zainteresowaniem. Jeszcze przed godziną 23 organizatorzy poinformowali o całkowitym sold oucie zarówno biletów jednodniowych, jak i karnetów. Na scenie pojawili się Molly, Avi, Fukaj, Kukon oraz Szpaku. Tysiące ludzi zgromadzonych pod sceną stworzyło wyjątkowy klimat, wszyscy zjednoczyli się w rytm utworów swoich ulubionych artystów, sprawiając wrażenie jakby czas na kilka chwil zatrzymał się w miejscu.

W sobotę, będącą ostatnim dniem festiwalu, usłyszeliśmy przedstawicieli różnych gatunków muzycznych. Panillas, Zalia, Rubens, zespół Kacperczyk, Błażej Król oraz Meek, Oh Why? w idealny sposób zakończyli trzy dni muzycznej uczty.


Po zakończonych koncertach na uczestników czekała Garden Party Stage, czyli muzyczna strefa Redbulla, oferująca świetną zabawę do późnych godzin nocnych w rytmach muzyki klubowej. Przez wszystkie dni, zainteresowani bawili się z takimi artystami jak Naked Relaxing, Contact, Ana Nettle, Zuza Ok, Bubblegun, Bahsick, Water Please, Michał Nowak czy Ramsay.

Dodatkowe atrakcje

Oprócz oferty muzycznej, specjalnie dla festiwalowiczów, na terenie Katowickiego Parku Leśnego stworzono strefy chillu, gdzie w otoczeniu klimatycznego oświetlenia można było odpocząć i spędzić czas w gronie znajomych. Organizatorzy zadbali również o dodatkową rozrywkę, zapraszając na teren imprezy między innymi stowarzyszenie DAJSE, które przygotowało specjalną strefę artystyczną. Jak ogłosiła organizacja, ich stanowisko odwiedziło ponad pięć tysięcy osób. Oczywiście nie mogło zabraknąć obszernej strefy gastronomicznej, która również była chętnie odwiedzana przez uczestników.

Juwenalia w liczbach

Jak oficjalnie podają organizatorzy, w pięciu dniach imprezy, w tym trzech dniach koncertowych, uczestniczyło 50 tysięcy osób, a zagrało dla nich aż 20 różnych artystów! Jest to imponujący wynik i już nie możemy się doczekać tego, co Juwenalia przygotują dla studentów za rok…