Kurz po ostatnim spotkaniu z naszym gościem Marcinem Myszką z cyklu „spotkania z mistrzami nowych mediów” już dawno opadł, ale my postanowiliśmy odkurzyć nieco waszą pamięć i przygotować relację wideo, dla tych, którzy mieli w tym czasie niezwykle ciekawy wykład, ważny egzamin lub inny powód, dla którego nie mogli się znaleźć na sali i zadać pytania podcasterowi osobiście.

28. marca na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach odbyło się spotkanie z Marcinem Myszką, twórcą jednego z najpopularniejszych w Polsce podcastów kryminalnych: ,,Kryminatorium”. Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Koła Naukowego Dziennikarstwa Ekonomicznego i Medioznawstwa oraz poprowadzone przez jego opiekunkę mgr Ilonę Ptak z Katedry Projektowania i Analizy Komunikacji.

Marcin Myszka to absolwent Dziennikarstwa na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, twórca internetowy, podcaster, autor programu „Kryminatorium” – jednego z najbardziej znanych w Polsce kanałów o tematyce true crime (dotyczącej przestępstw i zbrodni, które wydarzyły się naprawdę). Działa w Internecie od 2015 roku, dzięki czemu obecnie generuje spore zasięgi w mediach społecznościowych (na samym YouTube ok. 340 tys. subsrybentów).  

Na spotkaniu Marcin Myszka opowiedział o początkach swojej przygody związanej z twórczością w Internecie m.in. dlaczego wybrał tematykę kryminalną, jak wyglądają oraz jak zmieniały się na przestrzeni lat kulisy pracy nad podcastem i czy da się na tym zarobić. Zdradził również publiczności, jakie ma plany na przyszłość – o czym będzie jego najnowszy podcast – oraz przekazał cenne wskazówki związane z publikowaniem treści w Internecie. 

W planach są już następne spotkania ze znanymi osobami związanymi ze światem mediów, o których będziemy informować na naszym portalu.

Artykuł przygotował dla was: Mateusz Zamora

Relację wideo: Paula Morawska i Ilona Ptak

Zobacz relację FOTO!