Telewizyjny debiut studentki Dziennikarstwa!

Już w najbliższą niedzielę 16 kwietnia o godzinie 11.15 na antenie telewizji regionalnej TVP3 Katowice zobaczyć będzie można debiut dziennikarski jednej z naszych koleżanek! Magda zgłosiła temat do telewizji i już kilka tygodni później wyruszyła z kamerą i reporterem TVP3 Katowice na zdjęcia… ale jak to się stało?

Magdalena Wojtyła to studentka pierwszego roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Kilka tygodni temu mogła poczuć się jak rasowy dziennikarz, a nawet operator obrazu. Wszystko za sprawą swojego pomysłu na inspirującego bohatera, którego zgłosiła do cyklu „Łowcy Pasjonatów”.

To program o ciekawych ludziach z województwa śląskiego z nietuzinkowym hobby, którzy opowiadają o swoich pasjach widzom. Nadawany jest w Telewizji TVP3 Katowice od 2 lat, a jego autorem i wydawcą jest Ilona Ptak, dziennikarka, a zarazem nauczyciel akademicki na naszym uniwersytecie.

Magda postanowiła pokazać światu swojego nauczyciela z czasów, kiedy uczęszczała do Bielskiej Szkoły Przemysłowej. Pan Tomasz Ratajczak swoim uczniom próbuje zaszczepić pasję, która wiele lat temu dopadła i jego – pasję do typografii. Nie każdy wie, że pan Tomasz przez wiele lat gromadził czcionki i narzędzia drukarskie, które dziś można zobaczyć w jego pracowni zecerskiej w bielskiej szkole.

Realizacją felietonu zajął się doświadczony dziennikarz i operator z Bielska-Białej – Mirosław Sokół. Studentka dziennikarstwa, jako pomysłodawczyni tematu, udała się z nim do szkoły na zdjęcia i zobaczyła jak to jest pracować przy realizacji takiego felietonu od kuchni. A to jej wrażenia:

Magda Wojtyła studentka 1 roku DiKS
Nie spodziewałam się, że na pierwszym roku dziennikarstwa wezmę udział w prawdziwym nagraniu. Uwielbiam próbować nowych rzeczy oraz zbierać nowe doświadczenia. Przyglądanie się produkcji od kulis, przeprowadzanie rozmowy z bohaterem odcinka „Łowców Pasjonatów” oraz obsługa kamery, wartej pewnie więcej niż moje studenckie mieszkanie, zdecydowanie znajduję się aktualnie na szczycie mojej kolekcji. Nie muszę chyba jednak nikomu udowadniać jak wartościowe było nauczenie się czegoś w praktyce. Jestem wdzięczna za doświadczenie, które mam nadzieję, przyda mi się w niedalekiej przyszłości – mówi Magda Wojtyła.

Felieton o Tomaszu Ratajczaku będzie można obejrzeć w TVP3 Katowice już w niedzielę, później trafi on także do Internetu. Poniżej także kilka kadrów z realizacji i filmik nagrany przez Magdę. Trzymamy kciuki za kolejne doświadczenia i udane debiuty naszych studentów!