Targi Książki w Katowicach już w ten weekend!

W dniach 3-5 listopada po raz kolejny w Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbędzie się coroczne wydarzenie skierowane do fanów książek. Trzydniowe targi będą okazją do zakupów książkowych, spotkań z autorami i inspiracji nowymi tytułami.

Targi Książki w Katowicach przyciągają z roku na rok coraz większą rzeszę uczestników. Dowodem na to jest powiększona w tym roku aż dwukrotnie przestrzeń wystawowa, a dzięki temu i szerszy zakres oferty wydawnictw. Swoje stoiska będą miały również antykwariaty.

Wśród gości pojawią się znani polscy autorzy, m.in. Szczepan Twardoch, Katarzyna Bonda, Natalia de Barbaro, Aneta Jadowska, Robert Małecki oraz Wit Szostak. W tym roku szczególnym gościem będzie Wolna Białoruś – Niezależne wydawnictwa białoruskie.

Plan wydarzenia:

  • piątek (3 listopada): 11:00 – 19:00
  • sobota (4 listopada): 10:00 – 19:00
  • niedziela (5 listopada): 10:00 – 17:00

W przestrzeni MCK poza stoiskami wydawnictw znajdzie się strefa autografów dla czytelników Young Adult oraz scena główna i cztery fora (w tym forum nauki), gdzie odbywać się będą dyskusje oraz spotkania z autorami. Zaplanowanych jest ponad 250 wydarzeń, co stanowi jak na ten moment rekord targów.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Historia i Kultura oraz Miasto Katowice.

Wstęp na targi jest bezpłatny.

link do wydarzenia na fb