Interesujące strony internetowe naszych studentów

W ramach zajęć Projektowanie doświadczeń użytkownika stron internetowych, studenci mieli za zadanie stworzyć witrynę typu one-page. Wśród wszystkich gotowych projektów, postanowiliśmy wyróżnić kilka najciekawszych. Zobaczcie efekty!

Strona FIZJO.OLKA przygotowana przez Agatę Naróg, dotyczy usług fizjoterapeutycznych wykonywanych przez P. Aleksandrę. Dzięki stronie, klienci mogą zapoznać się z ofertami usług, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i klientów firmowych. Ponadto odwiedzający stronę mogą zapoznać się z korzyściami, wynikającymi ze skorzystania z usług fizjoterapeutycznych. Klienci, chętni do skorzystania z usług terapeutycznych, mogą skontaktować się z P. Aleksandrą używając wybranej przez siebie metody, dostępnej w zakładce „Kontakt”.

Naszym zdaniem witryna wyróżnia się wyczuciem estetyki. Strona zawiera rzetelnie przygotowane i łatwe w odbiorze informacje. Dodatkowym atutem jest zastosowanie tego samego odcienia różu zarówno przy projektowaniu logo, jak również do zaznaczenia najważniejszych informacji.

Link do strony: http://www.u332161.stronazen.pl/fizjoterapia/

Alicja Kozacka stworzyła stronę MATLICJA, która ma na celu promocję jej usług korepetytorskich z zakresu matematyki, dla klas 5-8. Na stronie Alicja umieściła kilka informacji o swojej sylwetce, w tym jej wykształceniu i doświadczeniu. Rodzice uczniów, bądź sami uczniowie, odwiedzając stronę mogą zapoznać się z ofertą, w tym korepetycji zdalnych lub stacjonarnych oraz z ich cennikiem.To pozwala klientom na dobranie usługi do indywidualnych potrzeb i preferencji.  Dodatkowym atutem są zamieszczone przez Alicję darmowe materiały do nauki oraz możliwość zapoznania się z opiniami klientów.

Przeglądając stronę widać, że została ona stworzona z pasji do nauki i chęci pomagania innym. Jednolita kolorystyka strony sprawia, że jest ona miła dla oka, a pojawiające się animacje tekstowe, czy emoji dodatkowo zachęcają do zapoznania się z treścią strony.

Link do strony: http://www.u332161.stronazen.pl/matematyka/

Paula Morawska zaprojektowała stronę Biura Usług Księgowo-Kadrowych „ABACO” z myślą o swojej mamie, która jest właścicielką biura rachunkowego. Według autorki strony, poprzednia witryna była niezbyt współczesna, a grafika mogłaby zostać zmieniona i wykonana w inny sposób. Dlatego Paula zdecydowała się na odświeżenie i unowocześnienie strony, której głównymi celami są reprezentowanie biura oraz zapewnienie potencjalnym klientom łatwego dostępu do informacji i świadczonych usług.

Witryna jest intuicyjna, więc ciężko się w niej zgubić. Motyw kolorystyczny – czerwień, biel i czerń, mocno wpływa na estetykę, a także profesjonalizm strony. Informacje o firmie oraz oferta mogą wpływać na większe zaufanie wśród klientów. Pozytywną cechą strony jest również możliwość skontaktowania się z biurem za pomocą formularza kontaktowego.

Link do strony: https://abaco.czest.pl/

Podczas tworzenia projektów stron internetowych, studenci korzystali z aplikacji internetowej – Figma, która posłużyła za makietę, a pomysły były przekładane do systemu zarządzania treścią – WordPress. Według studentów było to nowe i ciekawe doświadczenie, które zaaowocowało w umiejętności z zakresu UX/UI.

Artykuł przygotowały: Katarzyna Adamiak oraz Daria Banach