Fot. Daria Banach

Czym dla Ciebie są zmiany klimatyczne? Co możemy zrobić, żeby zapobiec tym zmianom? Co Ty robisz, aby poprawić kondycję naszej planety? O odpowiedzi na te pytania zostali poproszeni uczestnicy sesji fotograficznej, organizowanej w ramach działalności Koła Naukowego Dziennikarstwa Ekonomicznego i Medioznawstwa.

21 lutego roku w budynku CNTI, na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego odbyła się sesja fotograficzna, w której wzięli udział studenci i pracownicy uczelni. Tematyką sesji były zmiany klimatyczne oraz ochrona środowiska, a jej efekty zostaną zaprezentowane podczas marcowej konferencji „International Women`s Day Conference in Economics, Finance and Managemanet”.

W sesji uczestniczyły Pani mgr Barbara Jendrzejczyk oraz Pani mgr Ilona Ptak z Katedry Projektowania i Analizy Komunikacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, a także członkinie KNDEiM. Wszystkie panie działały zarówno w roli fotografek, jak i modelek. Oprócz członkiń koła, do udziału w sesji zgłosiło się kilkoro chętnych studentów i pracowników uczelni.

Poza tradycyjną formą zdjęć portretowych, uczestniczki sesji wykonały zdjęcia z wykorzystaniem różnych perspektyw, ruchu, a także techniki malowania światłem. Dodatkowym urozmaiceniem na planie zdjęciowym były rekwizyty, m.in. plastikowe butelki, reklamówki, muszelki, czy globus, które miały ukazać pro-ekologiczny charakter zdjęć.

Tak o sesji zdjęciowej wypowiadały się członkinie sekcji fotograficznej KNDEiM:

„Podobało mi się, moje zadanie, które polegało na nagrywaniu wypowiedzi uczestników, ponieważ miałam okazję nabycia umiejętności obsługi dyktafonu. Dodatkowym atutem była zgrana ekipa, która wykazała się wsparciem,  pomysłowością i kreatywnością. Tworzenie zdjęć razem było fajną przygodą!” – mówiła Aneta.

„Ciekawie było stworzyć studio fotograficzne praktycznie na jednym z korytarzy w budynku uczelni. Najbardziej podobało mi się szukanie kadrów i eksperymentowanie z rekwizytami, które przygotowałyśmy. Poza tym sesja była dla mnie kolejną okazją do rozwoju swojego zainteresowania fotografią.” – dodała Marta.

„Dzięki udziałowi w sesji zgłębiłam dodatkową wiedzę na temat fotografii. Ponadto cieszy mnie fakt, iż dzięki takim akcjom szerzy się świadomość dotyczącą ochrony klimatu. Świetnie się bawiłam zarówno jako modelka, jak i fotografka.” – podkreśliła Katarzyna. 

Efekty będziecie mogli podziwiać podczas konferencji 7 marca w budynku CNTI. Wtedy również będzie kolejna okazja do zrobienia sobie „klimatycznego” zdjęcia, a już teraz koniecznie sprawdźcie kulisy sesji! 

Artykuł przygotowały: Katarzyna Adamiak, Daria Banach

1 thought on “Relacja z „klimatycznej” sesji

Comments are closed.