Katowice w obiektywie studentów dziennikarstwa

18 czerwca br. odbyło się spotkanie fotograficzne Koła Naukowego Dziennikarstwa Ekonomicznego i Medioznawstwa, zorganizowane przez mgr Barbarę Jendrzejczyk. Członkinie sekcji fotograficznej wybrały się na wieczorny fotospacer, którego tematem były zdjęcia z długim czasem naświetlenia. 

Czas naświetlania to okres, w którym migawka aparatu jest otwarta. Fotografowanie z użyciem długiego czasu naświetlania to technika, która w ostatnim czasie stała się bardzo popularna, ze względu na efektowne rezultaty. Głównym celem jest uchwycenie nieruchomych elementów z zachowaniem dużej głębi ostrości, a ruchomym obiektów jako rozmytych

Miejscem spotkania uczestniczek był taras widokowy w MCK, z którego roztaczał się widok na panoramę Katowic. Przy zachodzie słońca, wszystkie panie zapozowały do zdjęcia grupowego. 

Na rozpoczęcie fotograficznej przygody, pierwszym „modelem” została fontanna znajdująca się przed NOSPR’em. A o to efekty wykonanych zdjęć: 

Kolejnym miejscem do poczynań fotograficznych był most, znajdujący się w pobliżu CINIBy. Przejazdy samochodów wzdłuż Drogowej Trasy Średnicowej generowały efektowne smugi świetlne, idealnie wpisujące się w zamierzony efekt zdjęć.

Ostatnim punktem na liście było wykonanie zdjęcia postaci na tle tramwaju. To zadanie było skierowane do osób z cierpliwością, zważywszy na mniejszy ruch komunikacji miejskiej w godzinach wieczornych. Mimo to, wszyscy wytrwale wypatrywali głównego elementu zdjęcia i po jakimś czasie nadarzyła się okazja, która zaowocowała efektownymi zdjęciami, które można podziwiać poniżej.