Muzyka alternatywna – OFF Festival już za miesiąc

Źródło: eBilet.pl

Wielkimi krokami zbliża się jeden z największych festiwali nie tylko na Śląsku, ale również w Polsce. Impreza organizowana jest w Katowicach podczas letnich wakacji, tegoroczna edycja OFF Festivalu potrwa od 2 do 4 sierpnia. Organizatorzy zadbali o ogromny wachlarz gatunków muzycznych, zaczynając od delikatnych brzmień instrumentalnych, kończąc na mocniejszych uderzeniach. Należy natomiast pamiętać, że nieodłączną częścią OFFa jest muzyka alternatywna.

 

Wszystko ma swój początek

Już od 2006 roku impreza przyciąga do siebie tysiące fanów alternatywnych brzmień. Wszystko zaczęło się w Mysłowicach, gdzie podczas pierwszej edycji bilety kupiło około 10 tys. uczestników. Po tak pozytywnym odzewie oznajmiono, że OFF Festival będzie organizowany corocznie. Począwszy od 2010 roku, miastem gospodarzem są Katowice.

Czego się spodziewać?

Po raz kolejny w Dolinie Trzech Stawów odbędzie się OFF Festiwal, organizowany niezmiennie m.in. przez Artura Rojka. Występy artystów wszystkim dobrze znanych są przeplatane z wykonawcami, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z muzyką. To tworzy atmosferę tego festiwalu, z jednej strony idziemy, by usłyszeć to co nam znane, natomiast z drugiej poznajemy zupełnie nowych artystów.

Kto zagra?

Co roku festiwal ma do zaoferowania wachlarz tych bardziej, jak i mniej znanych artystów. Headlinerami w tym roku zostali między innymi Future Islands, The Blaze czy Grace Jones. Artyści polskiej sceny muzycznej również zaprezentują się podczas festiwalu. Są to między innymi Łona x Konieczny x Krupa, Edyta Bartosiewicz, Dominika Płonka czy Magda Kluz. Pełny lineup oraz więcej informacji o festiwalu, czy biletach można znaleźć na głównej stronie wydarzenia.

Źródło: OFF Festival (materiały organizatora)

Co roku na imprezę przybywa ogromna ilość osób. Uczestnicy już od 2006 roku ufają organizatorom i spotykają się terenie festiwalu, aby wsłuchać się w muzykę alternatywną. Podobnie będzie również w tym roku — koniecznie zanotujcie termin, widzimy się w Dolinie Trzech Stawów już 2 sierpnia!