Tydzień Liczb Europejskiego Miasta Nauki Katowice (11-17 marca 2024)

Tydzień Liczb otwiera kolejną dziesiątkę pasma programowego 50 Tygodni w Mieście Nauki. Wydarzenie to realizowane jest w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki, które będą trwać przez cały rok.

Tydzień ma na celu zwiększenie istotności nauk ścisłych: matematyki, fizyki, chemii oraz informatyki w życiu codziennym, a także ukazanie, że liczby są nierozerwalną częścią codziennych czynności i obowiązków, a ich użyteczność może okazać się w wielu przypadkach bardzo pomocna.

Młodsi uczestnicy będą mieli okazję przekonać się, że nauki ścisłe dają frajdę i można z nich czerpać radość. Na najmłodszych czekają różnego rodzaju konkursy matematyczne, informatyczna mini-gra odbywająca się w terenie, tworzenie robotów z klocków LEGO wraz z podstawowymi zasadami programowania oraz chemiczne demonstracje.

Młodzież w wieku licealnym ma szansę zetknięcia się z zaawansowanymi aspektami korzystania z różnych baz danych, ale również z kwestiami zastosowań druku 3D w sferze lotnictwa i astronautyki. 

Dla osób dorosłych i starszych również nie zabraknie atrakcji. Podczas specjalnych zajęć będzie możliwość zaznajomienia się z komputerową obróbką zdjęć, a także szansa uczestnictwa w wykładach dotyczących tematów finansowych.

Tutaj znajduje się link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/3277250372568270/. A cały harmonogram tygodnia można przeczytać na stronie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach: https://us.edu.pl/tydzien-liczb-w-miescie-nauki-11-17-marca-2024/.