Młoda generacja, nauka i koncert O.S.T.R., czyli Forum GEN już 9 czerwca w Katowicach!

Już w najbliższy piątek katowicki Muchowiec ponownie przyciągnie do siebie młodych ludzi. Tym razem nie będą to Juwenalia, ale Forum GEN.PL. Wydarzenie stworzy przestrzeń do międzypokoleniowego dialogu, a naukę połączy z dobrą zabawą przy muzyce rapera – O.S.T.R. Wstęp wolny!

9 czerwca od godziny 10:00 studenci (i nie tylko) będą mogli wziąć udział w 10 warsztatach i 30 panelach dyskusyjnych, na których pojawią się znani eksperci z branży IT, finansów, kryptowalut, nowych technologii, rynku pracy, nowych mediów, polityki miejskiej, a nawet medytacji, wellbeingu, czy podróży. Wśród gości znajdą się między innymi:

Tomasz Rożek, fot. materiały organizatora/Forumgen.pl

Tomasz Rożek – doktor fizyki, dziennikarz i czołowy polski popularyzator nauki, znany z kanału YouTube Nauka. To Lubię. Autor książek popularnonaukowych i „Akademii Superbohaterów”. Założyciel Fundacji „Nauka. To Lubię” oraz doradca Dyrektora Generalnego Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Maciej Kawecki, fot. materiały organizatora/Forumgen.pl

Maciej Kawecki – popularyzator technologiczny, dziennikarz naukowy powołany przez Komisję Europejską na funkcję Cyfrowego Ambasadora UE. Prezes Instytutu Lema. Prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. Autor kanału technologicznego This is IT na Youtube oraz bloga makeway.pl.

Agnieszka Elwertowska, fot. materiały organizatora/Forumgen.pl

Agnieszka Elwertowska – analogowa astronautka, inżynier i naukowiec. Bierze udział w licznych symulacjach misji kosmicznych, np. misji księżycowej CHILL-ICE wewnątrz tunelu lawowego na Islandii. Założycielka grupy badawczej Otherworld, która zrealizowała pierwszą polsko-brazylijską symulację misji marsjańskiej wewnątrz Habitatu Marte w Brazylii. Pełnomocnik Fundacji Polski Astronauta 2030, która ma szkolić przyszłych potencjalnych polskich astronautów.

Chcemy, by nasze wydarzenie było okazją do wymiany doświadczeń, wzajemnej inspiracji, wsparcia i dobrej zabawy. Na to wszystko mamy całą dobę wypełnioną wieloma ciekawymi i pouczającymi wydarzeniami, które w dodatku będą dostępne zupełnie za darmo. Wszystko po to, by młode pokolenie zyskało przestrzeń do udowodnienia, że nie ucieka od odpowiedzialności i spraw, które kształtują świat – mówi Piotr Trzciński, rzecznik prasowy Forum GEN.

Forum GEN.PL opiera się na trzech filarach: „WarsztaTY na czasie”, „Debaty i rozmowy” oraz „Impreza”:

„WarsztaTY na czasie”, to praktyka i wymiana doświadczeń oraz nauka, płynąca od ekspertów i specjalistów. „Debaty i rozmowy”, to przestrzeń do dyskusji dla Młodych oraz wyciągania wniosków na przyszłość. Wieczorem Forum GEN.PL zamieni się w przestrzeń dla muzyki i dobrej zabawy. W czasie „Imprezy” wystąpi znany polski raper O.S.T.R.

O.S.T.R. zagra 9 czerwca podczas Forum GEN, fot. materiały organizatora/Forumgen.pl

Na wydarzenie obowiązuje rejestracja. Agendę spotkania i więcej informacji można znaleźć na stronie organizatora www.forumgen.pl.