Koncertowy weekend w Gliwicach

Nadchodzący weekend 22-24 marca, w Gliwicach zapowiada się ekscytująco! 22 marca w PreZero Arenie Gliwice odbędzie się Fryderyk Festiwal 2024, a dwa dni później będzie miał miejsce koncert charytatywny z okazji 70-lecia GOPR.

Gwiazdy polskiej muzyki na jednej scenie: Zapowiedź występów na gali Fryderyków 2024

Już 22 marca 2024 roku w PreZero Arena Gliwice odbędzie się jubileuszowa, 30. Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu – Fryderyk Festiwal 2024.

W tym roku do konkursu Fryderyków zgłoszono imponującą liczbę albumów, utworów i teledysków: 383 albumy, 429 utworów i 378 teledysków. Nominacje wyłoniły tajne głosowania członków Akademii Fonograficznej.

To wyjątkowe wydarzenie zgromadzi największe gwiazdy polskiej muzyki, m.in.:

Doda i Smolasty– duet, którego piosenka „Nim zajdzie słońce” była hitem ubiegłego roku, zdobywając szczyty list przebojów.

Daria Zawiałow – uwielbiana „Dziewczyna Pop”, która w 2023 roku zabrała fanów w muzyczną podróż do lat 90. Jej płyta była jednym z najbardziej wyczekiwanych albumów roku, a przebój „Fifi Hollywood” zdominował platformy streamingowe.

Kwiat Jabłoni – ubiegłoroczni laureaci Bursztynowego Słowika na Top Of The Top Sopot Festival. Ich trzeci album „Pokaz slajdów” otrzymał Złotą Płytę, a singiel „Od nowa” przyniósł im bursztynową nagrodę.

Pełna lista gwiazd nominowanych w poszczególnych kategoriach jest dostępna na stronie: https://fryderyki.pl/fryderyk-2024/

Bilety i więcej informacji na stronie: https://prezeroarenagliwice.pl/events/fryderyk-festiwal-2024-30-jubileuszowa-gala-muzyki-rozrywkowej-i-jazzu

Gwiazdy na scenie dla GOPR-u! Koncert charytatywny w Gliwicach


24 marca 2024 roku w PreZero Arenie Gliwice odbędzie się wyjątkowy koncert charytatywny z okazji 70-lecia Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na scenie pojawią się m.in.: O.S.T.R, Kwiat Jabłoni, Igor Herbut, Tomasz Organek, Maria Peszek i Natalia Szroeder. Towarzyszyć im będzie 40-osobowa orkiestra pod batutą Jana Stokłosy, znanego kompozytora i laureata dwóch Fryderyków.

Koncert będzie nie tylko okazją do świętowania jubileuszu GOPR-u, ale również do podziękowania ratownikom za ich ofiarną służbę. W 2022 roku ratownicy GOPR-u wyruszyli na interwencje 2550 razy i udzielili pomocy 2699 osobom.

Dochód z koncertu przeznaczony zostanie na pomoc dla ratowników poszkodowanych w akcjach oraz ich rodzin. To ważny gest solidarności z tymi, którzy każdego dnia ryzykują życiem, ratując innych.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, Fundacja GOPR oraz Miasto Gliwice.

Więcej informacji, w tym dostępne bilety można znaleźć na stronie: https://prezeroarenagliwice.pl/events/koncert-jubileuszowy-70-lecie-gopr/

Zapraszamy!