Jesień w obiektywie – plenerowe zajęcia z fotografii

Fotografia plenerowa to nie tylko nauka technicznych aspektów sztuki fotografii, ale także szansa na odkrywanie piękna otaczającego nas świata. Studenci kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna na naszej uczelni, podczas zajęć z mgr. Barbarą Jendrzejczyk mieli okazje poznać aspekty pracy z aparatem w plenerze, skupiając się na uchwyceniu różnych planów jednego obiektu w jesiennym otoczeniu.

Kompozycja i plany

Nasi studenci poznawali w praktyce kompozycję i plany w fotografii. Ich zadaniem było wykonanie trzech zdjęć jednego obiektu / osoby w trzech planach: ogólnym, półzbliżeniu oraz detalu. Podczas zajęć na kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach powstało wiele ciekawych prac.

Podczas pierwszego etapu studenci wędrowali po kampusie, poszukując ciekawego obiektu do sfotografowania w planie ogólnym. Kadr obejmował cały kontekst, ukazując obiekt w pełnej okazałości. Kolejnym krokiem było przejście do półzbliżenia. Ostatnim zaś, sfotografowanie detalu, który często odsłaniał szczegóły, które często umykają przy szerszym kadrowaniu.

Barwy jesieni

W ramach drugiego zadania studenci zostali poproszeni o uchwycenie jesiennego krajobrazu. W tym zadaniu można było się wykazać kreatywnością. Pomimo wymagającej pogody, uczestnicy uchwycili wiele ciekawych kadrów. Po zakończeniu zajęć studenci podzieli się swoimi doświadczeniami i efektami pracy.

Zadanie było nie tylko wyzwaniem technicznym, ale także sposobem na rozwinięcie kreatywności i umiejętności obserwacji – mówi Natalia, studentka II roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach

Prace studentów
Zachęcamy do obejrzenia wybranych prac studentów. Tak wygląda późna jesień, a czy powstanie zimowa galeria zdjęć?