Fotorelacja: Rzecznicy prasowi pod ostrzałem pytań – kolejne spotkanie z mistrzami za nami! 

Rzecznicy prasowi na UE w Katowicach, fot. Emilia Roj

31 maja odbyło się drugie wydarzenie z cyklu spotkań z Mistrzami Nowych Mediów, zorganizowane przez Koło Naukowe Dziennikarstwa Ekonomicznego i Medioznawstwa pt. „Dylematy i wyzwania śląskich rzeczników”.

Tym razem na Uniwersytecie Ekonomicznym gościliśmy rzeczników prasowych — Sandrę Hajduk, rzeczniczkę prasową Urzędu Miasta w Katowicach, mł. insp. Aleksandrę Nowarę, do niedawna rzeczniczkę prasową Komendanta Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz ppor. Szymona Mościckiego, rzecznika prasowego Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej. 

Podczas spotkania padło wiele ciekawych pytań, które naszym gościom nie przysparzały trudności i chętnie podzielili się z nami zakulisową wiedzą z pracy rzecznika prasowego. Dowiedzieliśmy się między innymi o najtrudniejszych, a często i najśmieszniejszych sytuacjach przed kamerą, w jakich się znaleźli, o tym czy lubią swoją pracę oraz, czy jest ona dużym wyzwaniem. Nie zabrakło również pytań na temat budowania wizerunku oraz rad, jak w sytuacji kryzysowej opanować emocje i wyjść z twarzą. Zapytani o najważniejsze cechy jakie powinien mieć rzecznik, wymienili: otwartość (do podejmowania współpracy z mediami, nastawienie na ciekawość świata); cierpliwość (do pracowników danej instytucji, jako, że rzecznik często stoi na końcu „łańcucha komunikacyjnego” zanim wyśle komunikat do mediów, który rzecz jasna, powinien być wcześniej dopracowany”, a także wewnętrzny spokój i opanowanie (co przydaje się zwłaszcza w nerwowych sytuacjach i pracy przed kamerą). Nie zabrakło też pytań o dylematy etyczne oraz wykorzystywanie social mediów w swojej pracy.

Ci, którzy nie mogli do nas dotrzeć, będą mogli zobaczyć krótką relację z tego spotkania w formie WIDEO, która za kilka dni pojawi się na naszej stronie, a tymczasem zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją, którą przygotowała Emilia Roj!