Bez ograniczeń, czyli rozmowa z Tomaszem Sobanią

„Zawsze wychodziłem z domu za późno, dlatego musiałem biegać” – mówi w rozmowie z Julią Dittmann dwudziestopięcioletni biegacz ekstremalny.

Tomasz Sobania to sportowiec znany przede wszystkim ze swoich niezwykłych wyzwań biegowych, ale i inicjatyw charytatywnych. W 2019 roku Tomek postanowił przebiec całą Polskę – przemierzał dziennie dystans maratonu, biegnąc od Zakopanego aż do Gdyni! Bieg był nie tylko wyzwaniem, ale również możliwością do społecznego zaangażowania, ponieważ celem biegu było zebranie funduszy dla osoby chorej na nowotwór.

Kolejne wyprawy obejmowały m.in. bieg do Rzymu w 2021 roku oraz bieg do Barcelony rok później, gdzie zmierzył się z trudnymi warunkami atmosferycznymi oraz spotkał z Robertem Lewandowskim. W 2023 roku Tomek ponownie postanowił przesunąć swoją granicę, biegnąc z Polski do Grecji i z powrotem, pokonując łącznie dystans 3600 kilometrów!

Tomasz Sobania ma również na swoim koncie 4 książki, a pierwszą z nich wydał mając zaledwie siedemnaście lat!

Jeśli jesteście ciekawi innych przygód i historii Tomka to koniecznie wysłuchajcie podcastu z jego udziałem, w którym osobiście przybliża swoją inspirującą historię:

Zapraszamy również do zapoznania się z relacją z wizyty Tomasza Sobani na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.