Strasznie fajny weekend, czyli Halloween’owe wydarzenia w regionie!

Obraz autorstwa Freepik

Koncert? Wystawa? A może maraton filmowy? Oto kilka pomysłów na spędzenie najbliższego weekendu w Katowicach i to nie tylko w Haloween’owym stylu.

Dla fanów koncertów

W kategorii koncertów zestawienie otwiera Łona, którego posłuchać będzie można już piątek w Fabryce Porcelany. W sobotę przenosimy się do Zabrza, gdzie w klubie Wiatrak zagra zespół Łydka Grubasa. W niedzielę z Trasą Końca Świata zawitają do Międzynarodowego Centrum Kongresowego bracia Kacperczyk, a w Mieście Ogrodów usłyszeć można będzie przeboje zespołu Metallica w symfonicznych aranżacjach.

Dla kinomaniaków 

Halloween to czas horrorów, dlatego w najbliższy weekend warto wybrać się do kina. W piątek na najodważniejszych widzów w kinach Cinema City, Helios i Multikino czekają nocne maratony. Kino Helios przygotowało również ciekawą propozycję dla tych, którzy wolą przeżywać sportowe emocje dostarczone przez El Clasico – w sobotę na dużym ekranie zobaczyć będzie można mecz Fc Barcelona – Real Madryt. 

Dla roztańczonych

Ciekawym pomysłem na aktywne spędzenie soboty może być Happy Halloween Zumba Maraton organizowany przez szkołę tańca Mil Pasos.

Dla ciekawych świata

Na wszystkich zainteresowanych anatomią lub pragnących odkryć tajemnice swojego ciała W Galerii Szyb Wilson czeka wystawa Body Worlds – The Cycle of Life. „Zwiedzający patrząc na inne ludzkie ciało odkrywają własne w zupełnie nowy sposób” – tak o wystawie mówi dr Angelina Whalley, która odpowiedzialna jest za treść oraz projekt wystawy. Jeżeli brzmi to dla was zachęcająco, wystawę zobaczyć można do 3 grudnia.

Dla fanów tatuażu 

A na koniec propozycja dla tych, którzy chcą, aby pamiątka po tegorocznym Halloween została z nimi do końca życia. W sobotę odbędzie się Halloweenowy Walk-in day w studiu tatuażu Przestrzeń Artystyczna Tattoo. 

A ty, którą propozycję wybierzesz?

Autor: Aleksandra Glinka