Fotorelacja z Dni Otwartych UE naszymi oczami

15 marca sale naszego Uniwersytetu wypełniły się po brzegi uczniami szkół, którzy przyjechali poczuć przedsmak tego, jak to jest studiować na UE.

W czasie Dni Otwartych Uniwersytet Ekonomiczny odwiedziło blisko 1500 uczniów z 15 szkół z naszego regionu. Podczas wydarzenia stoisko Koła Naukowego Dziennikarstwa Ekonomicznego i Medioznawstwa zaprezentowało krótki film, który zrealizowali studenci pierwszego roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na temat tego, czym uniwersytet przyciąga najbardziej.

Uczniowie wzięli także udział w dziennikarskich warsztatach, przeprowadzonych przez dydaktyków Katedry Projektowania i Analizy Komunikacji. O tym jak skutecznie pisać newsa opowiadał dr Jakub Parnes, mgr Barbara Jendrzejczyk (z zawodu dziennikarka i fotografka) udzieliła cennych wskazówek jak wykorzystywać smartfon do zdjęć reporterskich, a mgr Ilona Ptak (również dziennikarka i opiekun KNDEiM) przeprowadziła warsztaty z radzenia sobie ze stresem przed telewizyjną kamerą.

W holu budynku CNTI stanęła też wystawa fotograficzna studentów Dziennikarstwa, którą przygotowała Barbara Jendrzejczyk we współpracy z Iloną Ptak. To wyróżniające się prace studentów, które powstały na przedmiocie: „Fotografia w mediach cyfrowych” i „Warsztat dziennikarski: fotografia” w ciągu 2 lat.

Poniżej relacja filmowo-zdjęciowa, jak widać na wydarzeniu dobrze bawili się nie tylko uczniowie, czy studenci, ale także…wykładowcy!

Relacja z Dni Otwartych 15 marca w UE w Katowicach. Fot. Ilona Ptak i Barbara Jendrzejczyk, montaż: Ilona Ptak, KDEiM