Otwarte spotkanie z biegaczem ekstremalnym Tomkiem Sobanią 13 grudnia na UE!

Przebiegł dystans 83-maratonów z rzędu, spotkał na żywo Papieża Franciszka i Roberta Lewandowskiego, napisał 4 książki, a za kilka dni zobaczy film o sobie w kinie – i to wszystko, mając zaledwie 25 lat i sporo pasji, także do pomagania. Przyjdź na UE i poznaj Tomasza Sobanię z Gliwic!

13 grudnia o godz. 15:20 w sali 103 N (ul. Adamskiego 7, Katowice) studentów Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej odwiedzi Tomasz Sobania, który opowie o swoich pasjach, podróżach i nadchodzącej premierze filmu o biegu do Barcelony. Spotkanie organizowane jest w ramach zajęć: Warsztat pozyskiwania i tworzenia informacji oraz zagadnienia sztuki prowadzenia wywiadu, które prowadzi mgr Ilona Ptak. Spotkanie ma charakter otwarty, co oznacza, że mogą do niego dołączyć także inni studenci i zainteresowani postacią Tomasza Sobani.

Tomasz Sobania zwany przez media Polskim Forrest Gumpem, to 22-letni biegacz, pisarz i podróżnik, który przy okazji swojej pasji pomaga.  Mimo młodego wieku na swoim koncie ma wydane trzy książki dla młodzieży, opowiadające m.in. o wyprawach. W wieku 19 lat biegł z rodzimych Gliwic do Santiago de Compostela. W 2019 roku w ciągu 18 dni przebiegł przez całą Polskę, a łączny dystans z Zakopanego do Gdyni wyniósł 756 kilometrów. W 2022 roku pokonał 2,5 tys. km (dystans 60 maratonów) z Gliwic do Barcelony przez 63 dni i spotkał się na miejscu z Robertem Lewandowskim, który osobiście mu pogratulował. W ubiegłym roku padło na Ateny, a dystans, który młody Gliwiczanin pokonał to 3600 km (83 maratony). Biegając, wspiera chore dzieci i zbiera fundusze dla Fundacji Arka Noego. 

Jakie kolejne podróże przed nim? O to zapytać będziecie mogli na spotkaniu, z którego powstanie relacja a także podcast, którego już dziś wypatrujcie na stronie AS RADIA!

Tomasz Sobania w Atenach 2023, fot. materiały Tomasza Sobani