O NAS

Serwis i Radio Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego został stworzony przez studentów i z myślą o studentach. Tworzymy go w ramach Koła Naukowego Dziennikarstwa Ekonomicznego i Medioznawstwa (KNDEiM), działającego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, przy wsparciu opiekunów i czynnych dziennikarzy. Choć działalność AS Radia sięga wielu lat wstecz, po pandemii postanowiliśmy reaktywować nie tylko radio studenckie, ale także stworzyć serwis, w którym będziemy dzielić się naszymi pracami dziennikarskimi i tym, co ciekawego dzieje się na naszej uczelni!

Jeśli chcesz współtworzyć z nami serwis i spróbować swoich sił jako dziennikarz internetowy, radiowy, a nawet telewizyjny, napisz do nas!

 

Przewodniczący KNDEiM

Daniel Ciura – przewodniczący Koła Naukowego Dziennikarstwa Ekonomicznego i Medioznawstwa

Wiceprzewodnicząca KNDEiM

Marta Kołuda – wiceprzewodnicząca Koła Naukowego Dziennikarstwa Ekonomicznego i Medioznawstwa
marta.koluda@edu.uekat.pl

Jestem studentką drugiego roku studiów magisterskich Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na specjalności Projektowanie komunikacji i media interaktywne. Moją największą pasją jest kultura w niemal każdej postaci. W wolnym czasie biorę udział w koncertach, wystawach, oglądam filmy i czytam. Uwielbiam uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych, otaczać się sztuką i nieustannie inspirować się przez odkrywanie nowych twórców.
Sama też tworzę, głównie fotografuję i rysuję, jednak jestem otwarta na próbowanie nowych
kreatywnych form. W ubiegłym roku zajmowałam się w kole fotografią, pracą nad stroną internetową oraz współtworzeniem e-zinu z pracami studentów.

Skarbnik KNDEiM

Olga Krzemieńska – skarbnik Koła Naukowego Dziennikarstwa Ekonomicznego i Medioznawstwa

Opiekun naukowy KNDEiM


mgr Ilona Ptak – Opiekun Koła Naukowego Dziennikarstwa Ekonomicznego i Medioznawstwa
ilona.ptak@uekat.pl

Jestem absolwentką Dziennikarstwa I i II stopnia na Uniwersytecie Ekonomicznym i Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, a od 2021 roku, nauczycielem akademickim. Na naszej uczelni prowadzę przedmioty związane z dziennikarstwem telewizyjnym, montażem materiałów filmowych i nowymi mediami. Zawodowo od 2016 roku jako wydawca i dziennikarz telewizyjny realizuję reportaże społeczne i interwencyjne dla regionalnego ośrodka Telewizji Polskiej w Katowicach. Otwieram ludziom oczy na sprawy społecznie ważne, interweniuję w obronie słabszych, podejmuję też często tematykę międzykulturową, opowiadając historie cudzoziemców, którzy znaleźli na Śląsku swoje miejsce na Ziemi. Sprawuję opiekę nad serwisem studenckim, inspirując młodych ludzi do działania i zapraszając na spotkania osoby zawodowo związane z dziennikarstwem.

Opiekunowie poszczególnych sekcji KNDEiM


dr hab. Anna Musialik-Chmiel, prof. UE – opiekun sekcji radiowej KNDiM
anna.musialik-chmiel@ue.katowice.pl

W Kole Naukowym odpowiadam za sekcję radiową, ponieważ wiele lat swojego życia spędziłam w Radiu Katowice jako dziennikarka i autorka audycji o tematyce społecznej, regionalnej i kulturalnej, w szczególności dotyczącej Śląska. Na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach prowadzę zajęcia z pracowni radiowej – publicystyka i podcasting, Gatunków dziennikarskich, Analizy przekazu medialnego, Mistrzów dziennikarstwa oraz Przemian kulturowych i społecznych we współczesnym świecie. Prowadzę badania z zakresu dyscypliny nauk o komunikacji społecznej i mediach w obszarach: teorii i praktyki dziennikarstwa, genologii medialnej oraz antropologii komunikacji i mediów.

mgr Barbara Jendrzejczyk – opiekun sekcji fotograficznej KNDiM
barbara.jendrzejczyk@ue.katowice.pl

Jestem absolwentką organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej oraz kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim, a od 2022 roku prowadzę na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach przedmioty, takie jak: Fotografia w mediach cyfrowych, Przemiany kulturowe we współczesnym świecie, czy Komunikacja Internetowa. Pracę w mediach rozpoczęłam w 2006 r. a od 2013 r. jestem związana z katowickim oddziałem Telewizji Polskiej. Jestem autorką ponad 100 reportaży społecznych i interwencyjnych, w tym dla programu „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie…”, który pomaga osobom zaginionym i ich rodzinom. Prowadzę też własną firmę Piszę Składam Pstrykam, w której zajmuje się szeroko pojętą produkcją i promocją. W KN z uwagi na swoje hobby, jakim jest fotografia, zajmuję się sekcją kreatywną, odpowiedzialną m.in. za tworzenie wystaw fotograficznych naszych studentów.

Pozostali członkowie zarządu KNDEiM

Emilia Kutyła
Jestem absolwentką studiów pierwszego stopnia na kierunku Komunikacja promocyjna i kryzysowa (specjalność komunikacja promocyjna) na Uniwersytecie Śląskim. Obecnie studiuję Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Pracuje jako asystentka ds. treści edukacyjno-szkoleniowych w Fundacji Techsoup. Mam doświadczenie w prowadzeniu warsztatów peer2peer dotyczących pracy zespołowej, przedsiębiorczości i spotkań informacyjnych na temat możliwości oferowanych młodym ludziom przez Unię Europejską. Moją główną misją życiową jest promowanie i wspieranie zaangażowania młodych ludzi w budowanie demokratycznego i silnego w równości społeczeństwa.

Emilia Roj
Studiuję na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, ale bliżej mi do specjalizacji, którą jest projektowanie komunikacji i media interaktywne. Jestem studentką pierwszego roku studiów II stopnia. Moim życiem jest fotografia i wszystko, co z nią związane. Od tego, że jest to mój zawód po fakt, że odgrywa jedna z ważniejszych ról w moim życiu. Dzięki niej mogę się spełniać, poznając nowych ludzi, nowe miejsca i wspinając się na wyżyny swojej kreatywności, o których istnieniu czasem nie wiedziałam. Życie z aparatem to dobre życie, które pozwala rozwijać się na wielu płaszczyznach i inspirować ludzi!

Pozostali członkowie KNDEiM

 • Katarzyna Adamiak
 • Daria Banach
 • Karol Barłowski
 • Karolina Bujakowska
 • Robert Fros
 • Kordian Kloc
 • Adrianna Kochańska
 • Angelika Szlósarczyk
 • Aneta Krawel
 • Mikołaj Królewicz
 • Natalia Makselon
 • Małgorzata Moczała
 • Paula Morawska
 • Anna Nawrat
 • Angelika Nowak
 • Klaudia Nowak
 • Anna Ozimek